TRI-GFC Separatörler

TRI-GFC Separatörü; temiz kömür, mikst (ara ürün) ve şist olmak üzere üç ürün elde edilebilen gravite beslemeli ağır mayili siklon separatörüdür. TRI-GFC Separatörü, GFC separatörü gibi pompa yerine gravite ile beslenen, yüksek performanslı bir separatördür.

  Özellikler:

  • Klasik iri-ince devre kombinasyonları yerine kullanılabilen, ekonomik bir alternatif sunmaktadır.
  • TRI-GFC Separatörü klasik paralel uzanan iki siklondan oluşan üç ürünlü sistem kombinasyonunda yaşanılan malzeme tıkanmalarının önüne geçilmesi için birbirine uc uca eklenmiş iki gövdeden oluşmaktadır. Pompa yerine gravite ile beslemeden elde edilen performans bu konfigürasyonla optimize edilmiş, tıkanmaların önüne geçilmiştir. 
  • Normal üç ürünlü siklon uygulamalarında şist bütün sistemi dolaşıp ikinci gövdenin sonundan çıkar, bu sebeple şist sık sık temiz kömür ve mikste karışmaktadır. TRI-GFC'de ise şist ilk gövdenin üstünden alınır, mikst ve temiz kömüre karışmaz.
  • TRI-GFC'nin bir diğer farkı ise klasik üç ürünlü sistem konfigürasyonundaki gibi tek yoğunluk kullanmak yerine iki kompartımanda farklı yoğunluklar oluşmasını sağlayarak separasyon etkinliğini artırmasıdır. İki gövdeye dışarıdan farklı oranlarda ağır mayi beslemesi yapılarak gövdeler arasında mayi yoğunluk farkları yaratılabilmektedir. Böylece birinci gövde yüksek yoğunlukta ayrım yaparken ikinci gövde düşük yoğunlukta ve daha hassas separasyon yapabilmektedir. 
  • GFC separatörlerinde olduğu gibi gravite beslemesi sınırlı bir besleme oranına sahip pompa beslemesine oranla daha fazla ve sürekli beslemeye olanak verir. Sürekli besleme, besleme oranlarındaki değişime göre otomatik olarak ayarlama sağlayan özel mayi besleme sistemi ile tasarlamıştır.
  • Gövde çelikten imal olup iç kısmı aşınmaya karşı yüksek alümina içerikli seramik malzeme ile kaplanır.

  Teknik Özellikler:

GFC BOYUT

BESLEME EBATI

KAPASİTE
Ø 300 mm 0,5x25 mm 10 T/H
Ø 500 mm 0,5x50 mm 75 T/H
Ø 700 mm 0,5x65 mm 125 T/H
Ø 850 mm 0,5x75 mm 175 T/H
Ø 1000 mm 0,5x85 mm 250 T/H
Ø 1200 mm 0,5x100 mm 350 T/H
Ø 1350 mm 0,5x110 mm 450 T/H
Ø 1500 mm 0,5x120 mm 600 T/H

 

Diğer Ürünler